Gå til innhold

Cabriolet vindu lekk


Recommended Posts

Fettstykket
Skrevet

Hei, jeg har en Porsche 911, 996 cabriolet hvor det ser ut til at limet nederst på venstre side av vinduet har løsnet fra kalesjen. Er dette bare noe man kan lime selv, har noen isåfall et godt produkt til å bruke her. Har googlet meg i hjel men blir ikke noe klokere. 

 

Takk for eventuelle svar. 

Magnera
Skrevet

@Tyggern virker som en smart Porche mann. Kanskje han har noen råd. 

Certified Rupes Bigfoot System Specialist

Se alt av Show and Shine tråder med mer i bilpleieloggen

S&S:  Honda Acura NSX Audi A6 BMW 520 Hvit  Fiat Bobil Volvo XC90 BMW 740xd   BMW 320i GT Volvo XC70  BMW 320d  BMW 530i  BMW Z4  Audi A5 Cab  BMW 116i  Volvo XC90  Volvo XC60   BMW 120d  VW EOS  Toyota MR2  BMW 740xd 

  • 1 month later...
Skrevet

@Tyggern har du noen forslag? Har prøvd klar Tec7 men den klarer ikke å feste seg mellom kalesjeduken og vinduet. Prøvde i går og la på press i rundt 20 min, vanligvis skal den ta etter 5 min.. 

 

Var hos en kalesjemaker som skulle ha 12000,- for å bytte vinduet... 

Tyggern
Skrevet

Har mye erfaring med Div Porsche, men akkurat cab har jeg ikke vert borte i.
Nei Tec7 passer nok ikke så godt til stoff.
Er det plast vindu i denne? Jeg hadde en tid en Renault19 cab som det ble byttet vindu i
Jeg fikk den gangen tak i noe spesial lim som jeg kjøpte av en kar som lever av å lage båtkalesjer, men jeg kommer ikke på hva det heter.

 

12K for å bytte vindu hørtes fryktelig mye ut...
Burde nesten kunne bytte hele yttertrekket for den prisen

Mvh Torgeir Thorud
"just looking for that perfect shine"

Min S&S "samletråd" noen av mine jobber  |||  Porsche 964RS 100t Detail  ||| Porsche 996 GT3 MKII  |||  
TAS on Facebook      |||    Mine biler BMW E24 635CSi og fler  |||  TAS Instagram

Bli med i samtalen

Du kan poste nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, Logg inn nå for å poste med din egen konto.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn innhold med formatering.   Fjern formatering

  Only 75 emoji are allowed.

×   Din link har automatisk blitt innebygd.   Vis som link i stede for

×   Tidligere innhold har blitt gjenopprettet.   Fjern innhold

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...

Viktig informasjon

Detailers Club bruker informasjonskapsler (cookies) til å måle trafikk, optimalisere siden og for å kunne holde deg innlogget. Ved videre bruk av siden aksepterer du dette og våre Personvernvilkår