Gå til innhold

S&S - BMW 525 xd salgsshine av Mikalsen


Recommended Posts

D.Mikalsen
Skrevet
18 timer siden, Robin S skrev:

Formidabel innsats som vanlig her :thumbs: Flott S&S

Takker så meget Robin, alltid kjekt å høre :)

 

18 timer siden, alextech skrev:

Morsomt og lese igjennom! Etter å ha sett bildene av interiøret i starten av tråden tenkte jeg, "her er det bare å lade opp greenclean". Og dette løste du på en nydelig måte. Kjedelig og ikke få bort alt av flekker.... Men det er straffen eiern får ta :) 

 

Ser ut som du jobber strukturert og effektivt. Det er en kunst jeg enda sliter med :D 

Etter å ha blitt coating frelst - Noen grunn til at du la voks? (Mulig fordi eier skal selge bilen og ikke gidder å bruke 1000 kr på coating?)

 

 

Takker for det mister, hehe ja greenclean måtte brukes flittig her :) Helt enig med deg, må behandles litt oftere og kaffe flekker bør taes ganske tidlig :)

Ja man prøver i hvert fall, hehe jeg skjønner hva du mener :) Grunnen til at voks ble lagt var budsjettet til eier og han hadde ikke lyst å spandere på det siden den skal selges :)

 

13 timer siden, 2my skrev:

Tommel opp og masse creed! Utrolig kjekt for nybegynnere å kunne tilegne seg verdifull kunnskap fra så dedikerte detailere! :)

Mååå bare spørre om noe som jeg lurer fælt på ifht egen vaske teknikk. Helt i begynnelsen der du legger prickbort fra vinduer og ned, etterfulgt av surfex og skumkanon, tar du da og spyler vekk prickbort'en før du legger surfex og skum, eller legger du rett og slett "alt oppo hverandre"? Bare nysgjerrig for visst det er mulig kan jeg spare meg selv for enda litt tidsbruk :)

Takker så masse for det :) Godt å høre at dette kan være til litt hjelp. I den perfekte nedvask (verden) så blir disse avfettingene påført en og en om gangen før de blir spylt av - jeg pleier å spraye på prickbort først, la den virke i 4-5 minutter, så legger jeg surfex rett over prickborten og resten av bilen, la det virke 4-5 min, før jeg så skummer over begge disse. Så det blir alt over hverandre som du nevner ja :) Det er ingenting gale med dette. Prickborten går fra vinduer og ned, surfex går over hele bilen og skum går over hele bilen. Felgrens på felgene kan du ta mellom surfex og skum påføringen for eksempel også :)

 

2 timer siden, Sortehaug skrev:

Takk for jeg tittet? Takk for du publiserte! :thumbs: Hærlig stykke arbeid. Lettere å få solgt bilen nå ja. 

Hehehe bare hyggelig, takker for det mister ;) Tror nok den blir litt lettere å få solgt nå, ble løftet godt i riktig retning :) 

D.Mikalsen
Skrevet
6 timer siden, Skydancer skrev:

Ble løftet flere hakk, bør ikke by på problemer å få solgt bilen nå :D

Veldig enkel og behagelig jobb, samtidig som det var et solid løft, win / win ;) Det går nok litt raskere med gode bilder håper jeg, skal ligges ut på finn i slutten av måneden så får vi se :)

 

44 minutter siden, dj john skrev:

Nok en kvalitets detailing jobb utført :)credB).

 

Takker så meget for det mister, alltid kjekt å høre :) Enkel og veldig grei jobb B)

  • DCN Poeng 1
einarhelge
Skrevet

Lett å få solgt den der nå :thumbup: cred!

Min showcase                                                Mine S&S

2017 VW eGolf                                                 S&S 2003 Volvo V70                     S&S 2019 Tesla Model X

                                                                         S&S 2017 Aprilia RSV4 RF            S&S 2012 Mercedes Benz ML      

                                                                         S&S 2017 Volvo XC90                   S&S 2015 Subaru Outback

                                                                         S&S 2000 Porsche 911                 S&S 2017 Tesla Model S

Østergren bilpleie på Facebook                       S&S 2015 Nissan Xtrail

                    

 

 

 

Freakshow
Skrevet

nok en gang fenomenal jobb! :D :thumbs: blir like måløs hver gang jeg leser en S&S fra deg! :D
de gule og sorte klutene du bruker, hvordan kluter er dette og for får man kjøpt de? er jo så myke og gode ut! :D

Max Protect Certified Detailer

 

Freakshows E39 530DAT

 

 

  • 2 weeks later...
D.Mikalsen
Skrevet
28.3.2016 - 2.41, Freakshow skrev:

nok en gang fenomenal jobb! :D :thumbs: blir like måløs hver gang jeg leser en S&S fra deg! :D
de gule og sorte klutene du bruker, hvordan kluter er dette og for får man kjøpt de? er jo så myke og gode ut! :D

Takker for det mister :) Hehe godt å høre, dette var en enkel og grei jobb :)
Ser du har fått svar på hvor man finner disse. Jeg liker disse klutene da de har en fluffy side og en litt grovere side - Microfiberkluter er smak og behag, disse funker for meg til det meste. Koster gjerne litt mer enn enkelte, men det finnes også mye dyrere kluter ;)

 

5.4.2016 - 21.33, Audi S8 skrev:

Strøken jobb !! like kjekt å tritte innom S&S her :)

Cred!

Godt å høre Sjef, du er en bra mann! ;)

  • DCN Poeng 1
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Bli med i samtalen

Du kan poste nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, Logg inn nå for å poste med din egen konto.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn innhold med formatering.   Fjern formatering

  Only 75 emoji are allowed.

×   Din link har automatisk blitt innebygd.   Vis som link i stede for

×   Tidligere innhold har blitt gjenopprettet.   Fjern innhold

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...

Viktig informasjon

Detailers Club bruker informasjonskapsler (cookies) til å måle trafikk, optimalisere siden og for å kunne holde deg innlogget. Ved videre bruk av siden aksepterer du dette og våre Personvernvilkår