Gå til innhold

Recommended Posts

Skrevet

Bilen ble polert for 1 1/2 mnd. siden. Vasket bilen med Bilt-hamber Autofoam før ble lagt på Fusso Soft99 dark.

 

Var veldig bra vannskrekk, nå ligger vannet helt flatt...  Ifølge eier er det ikke brukt noen sterke kjemikaler.

Trodde det var trafikkfilm så jeg tok en handvask, men det hadde liten virkning.

Tips?

 

DSC_0099.jpg

DSC_0100.jpg

DSC_0101.jpg

DSC_0102.jpg

DSC_0103.jpg

Mercedes

todleif
Skrevet

Kva har eier brukt? Brukt vaskehall? 

 

All lakk er forskjelligt, so det er ikkje alltid at voks holder lenge på alle biler. Er fleire her inne som sliter med holdbarheiten på voks. 

Skrevet

Han hadde bare spylt med rent vann på selvasken med varmtvann.

Kan det være noe olje igjen etter polering så det blir dårlig heft?

Mercedes

  • Moderatorer
ØHN
Skrevet
28 minutter siden, ///AMG skrev:

Han hadde bare spylt med rent vann på selvasken med varmtvann.

Kan det være noe olje igjen etter polering så det blir dårlig heft?

 

Jeg heller mer mot at varmtvann kan ha tatt knekken på voksen.

  • DCN Poeng 2

Detailers Club Norway Approved Detailer  &  Nanolex Approved Detailer          

Certified Bigfoot System Specialist              

 

Linker til nyere utførte jobber: Sort BMW X5 - Volvo XC90 - Mazda CX5 - Subaru Levorg - Sort Audi A4Sort Toyota LandcruiserSort BMW 3-serie - Mercedes-Benz Cabriolet - Sort Audi SUV - Audi Q5 - Volvo Cross Country - Jaguar XK8 - 2013 Volvo XC70 - Audi S6 - Jaguar XJ8 - Mercedes CLS - Volvo XC60 

  

Link til liste med tidligere referansejobber: Klikk liste
 

Conkey
Skrevet
13 minutter siden, ØHN skrev:

 

Jeg heller mer mot at varmtvann kan ha tatt knekken på voksen.

X3

Min Produktlogg   Bilpleielogg                                                                                              [twitter]samfunnspsyk[/twitter]
 
2013 BMW 525d XDrive

2013 Ford S-Max 2.0 Titanium S
2012 Ford Fiesta 1.25
2011 Mazda 6
2006 Mervedes E 320 CDI Avantgarde
1999 Volvo V70 2.0LT

hmsilset
Skrevet

Og hva er dem kjemilaliene som ikke er sterke? Jeg tror ikke selvvasken har sånn varme.Aldri opplevd stort over 40 grader selv ihvertfall :) Uansett lakk type så bør fusso holde mye lengre.

Hobby detailer som ofte har med bileiere på jobbene :)

10 timers detail som nybegynner.
Facebook-Silset bilpleie 

 

 

Skrevet
5.5.2016 - 2.42, hmsilset skrev:

Og hva er dem kjemilaliene som ikke er sterke? Jeg tror ikke selvvasken har sånn varme.Aldri opplevd stort over 40 grader selv ihvertfall :) Uansett lakk type så bør fusso holde mye lengre.

 

Jeg skulle teste hvor bra vannskrekk det var, men vannet lå helt flatt. Trodde det var trafikk film som gjorde det, da gikk jeg på med milde kjemikaler før håndvask. Eier har kun spylt bilen.

 

Fosso bør vel tåle litt varmt vann? Har bruk wetcoat i vinter og vasket med varmtvann og kjemikaler det har ikke vært noe problem med holbarhet på ca 2 mnd. Er rart om den skal være bedre enn Fusso?

 

Kan det være at jeg har fått tak i en dårlig Fusso på ebay? Er lakt den på en bil til så får vente å se hvor lenge den holder der. 

 

Mercedes

ballemann
Skrevet

Var det mye fett og olje i polishen du brukte? Og du tok ikke wipedown?

  • DCN Poeng 1
Skrevet
8 timer siden, IvarB skrev:

Han skriver at han vasket bilen med autofoam før han la fusso.

Eg har mest trua på at det er lakken som ikkje er fusso vennlig da.

 

Avsluttet med Rupes Keramik Gloss Fin Polish.  

 

Lurer på om jeg skal prøve å legge på en gang til hvis jeg får mulighet. 

Har ikke så mye erfaring med fusso men det er så vidt det er antydning til beskyttelse på taket…

Ble veldig skuffet trodde den skulle omtrent som når den var nylagt.

 

Hvor varmt kan vannet på selvasken være ikke over 60°?

Mercedes

Skrevet (endret)

Kjør ut på samme stasjon, fyll en bolle med samme varmt vann og stapp en termostat nedi og sjekk temp:-) 

 

Greit å vite hvor mye grader fusjon tåler. 

Jeg har varmtvasker selv, men har ikke fått Fusso enda. Da skal jeg ikke bruke varmt vann på vasken etterpå, jeg har lagt Fusso:-) 

Endret av Mr.rs4
Skrevet
5 timer siden, Mr.rs4 skrev:

Kjør ut på samme stasjon, fyll en bolle med samme varmt vann og stapp en termostat nedi og sjekk temp:-) 

 

Greit å vite hvor mye grader fusjon tåler. 

Jeg har varmtvasker selv, men har ikke fått Fusso enda. Da skal jeg ikke bruke varmt vann på vasken etterpå, jeg har lagt Fusso:-) 

Husk og filme at du fyller vann fra høytrykk i en bolle, det må være hystetisk morsomt og se :)

  • Liker 1
  • DCN Poeng 8
  • 1 year later...
Rune Hansen
Skrevet

Hei. Har polert først og lakt en rude med soft99 fusso coat. Kjøpt fra autodude.

 

Me ser at jeg ikke er helt fornøyd med poleringen som jeg gjorde under😅 

Er det bare og starte med ny runde polering og legge nytt lag med fusso?

 

Eller må fusson fjærnes først?

olav framvik
Skrevet

polering vil fjerne fusso. men du kan jo vaske bilen med sterk blanding av surfex-hd det tar også knekken på det meste. du bør jo vaske bilen før polering likevel.

  • Liker 1

Bli med i samtalen

Du kan poste nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, Logg inn nå for å poste med din egen konto.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn innhold med formatering.   Fjern formatering

  Only 75 emoji are allowed.

×   Din link har automatisk blitt innebygd.   Vis som link i stede for

×   Tidligere innhold har blitt gjenopprettet.   Fjern innhold

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...

Viktig informasjon

Detailers Club bruker informasjonskapsler (cookies) til å måle trafikk, optimalisere siden og for å kunne holde deg innlogget. Ved videre bruk av siden aksepterer du dette og våre Personvernvilkår