Gå til innhold

Hvilket rustløser liker du best?


Recommended Posts

Skrevet

Enkelt og greit =) hvordan rustløser/spray er det du liker best?

har brukt litt CRC56, wd40 og "rost of ice" (ifra wurth) holder kanskje en liten knapp på wd40 av disse..

noen som har noe kunnskap, info og erfaringer og dele med oss? =)

tenker nå mest på rustløsing/løsne gamle bolter på understell osv.

Skrevet

Her går det i WD40. Men må si at jeg ikke har noe annet å sammenligne med da jeg bare har brukt WD40. hehe kanskje på tide å prøve noe nytt...

Skrevet

har meget god erfaring medfuchs multispray Ellers så skal omega blizt være det beste (har ikke testet, bare hørt mye bra) Fuchs sin gjør i allefall mye bedre jobb en wd4, merker stor forskjell. WD4 og 5-56 er jo stort sett bare parafin og funkter helt greit.

Skrevet

har meget god erfaring medfuchs multispray Ellers så skal omega blizt være det beste (har ikke testet, bare hørt mye bra) Fuchs sin gjør i allefall mye bedre jobb en wd4, merker stor forskjell. WD4 og 5-56 er jo stort sett bare parafin og funkter helt greit.

så du mener at den fuch sin er bra.. kanskje det er værdt et forsøk da=P

Skrevet

Wurth Rost Off Ice slår 5-56 og WD40 ned i støvlene.

Verken WD40 eller 5-56 er rustløsere; de er "universaloljer." Etter mitt syn hører disse i beste fall hjemme i kjøkkenskuffen til mor.

Favoritten er CRC Rostflash til å løsne "tilgjengelige" bolter og muttere, og CRC MoS2 rustløser til krevende penetreringsoperasjoner på mer utilgjengelige steder.

Skrevet

Er klar over at CRC har heftigere greier enn 5-56, men den markedsføres som "rustløser". Har ikke prøvd Rostflash men det er nok mye det samme som Wurts sak.

Det råeste universalmiddelet jeg har prøvd er noe flyindustrien bruker. Husker desverre ikke navnet i farta. Mye bedre smøreevne enn 5-56 og WD40 samt at den er hakket mer effekttiv på rust.

Skrevet

Verken WD40 eller 5-56 er rustløsere; de er "universaloljer." Etter mitt syn hører disse i beste fall hjemme i kjøkkenskuffen til mor.

Favoritten er CRC Rostflash til å løsne "tilgjengelige" bolter og muttere, og CRC MoS2 rustløser til krevende penetreringsoperasjoner på mer utilgjengelige steder.

+1 på den. Bør egentlig ha 2 forskjellige midler. Samt eget lurium til smøring osv.

Skrevet

Den beste rustløseren jeg har funnet så langt, er propanflamme.

Tror jeg må kjøpe noen av middlene som er nevnt her. 5-56 og WD40 er en dårlig vits.

Skrevet (endret)

Er klar over at CRC har heftigere greier enn 5-56, men den markedsføres som "rustløser".

Markedsføres som "verktøykasse på boks," den har aldri vært markedsført som rustløser verken av CRC eller importør. Både 5-56 og WD40 er ok produkter på visse områder, men ikke som rustløsere eller som smøring.

Begge disse er dog som "dinosaurer" i kjemisk sammenheng, og hører kanskje hjemme på museum.. begge ble oppfunnet (selv om de i dag er konkurrerende produkter) av Norman Larson, henholdsvis i 1940 og 1956 B)

Endret av kazzper
  • 2 weeks later...
Skrevet

Liker veldig godt Prolong sin Universal+. ( http://www.prolong.no/ )

Egenskaper

UNIVERSAL + er et høyt utviklet krypende og rustoppløsende smøremiddel med stor inntrengningsevne, der det påføres. UNIVERSAL + er motstandsdyktig overfor etsende midler som syrepåvirkninger, er vannavisende og resistent overfor saltvannspåvirkninger, damppåvirkinger med mer.

Bruksområde

Alle steder, hvor god smøring og rustbeskyttelse er nødvendig

Til wiresmøring, hvor produktets inntrengningsevne og krypende egenskaper sikrer at wiren smøres ”innenfra”, virkningen er dermed langtidsholdbar

På verktøy, former, wiere, bolter, fjærer, hageredskaper, hobbymaskiner, låser, sykler, våpen, husholdningsapparater, mobilkraner, boring og gjenging.

Analysedata

Flammepunkt PM °C 68

Kokepunkt °C 86

Dielektrisk styrke kw 34

Copper corrosjon ASTM D-130 1A

Farge: blågrønn

Spesifikk vekt v/20°C 0,916

Anvendelsesmåte

Kan påføres med pensel, kost eller sprøyte

Kan også påføres fra sprayboks

Varenummer

402 UNIVERSAL + 5 liter

403 UNIVERSAL + 10 liter

404 UNIVERSAL + 25 liter

405 UNIVERSAL + 180 liter

410 UNIVERSAL + Spray 200 ML

411 UNIVERSAL + Spray 450 ML

Copyright 2006 - Pro-Long Smøremidler AS

  • 3 years later...
Skrevet

Gutter!

Det er Servisol som gjelder.

Alt annet er leketøy.

Prøv, og dere vil bli overbevist og frelst :o)

Skrevet

Blander 50/50 automatgirolje og tynner. Denne suppa kryper skikkelig i gammelt amerikansk stål som har rusta fast. Gjerne i kombinasjon med varme som er nevnt over.

Skrevet

Diesel med en liten splætt spillolje (for farge) er hiittil min favoritt. Men har ikke prøvd alt....

Skrevet

Kjøpte en rød, hvit og sort flaske på Mekonomen for snart 10år siden. Husker såklart ikke hva den nå heter, men lurer på om det var Kerosol?

Den sto ikke i butikken fordi den var ment for bedriftsmarkedet. Den hadde gode krypegenskaper og var suveren på fastrustede understellsbolter.

Savner den hver gang jeg skrur understell..

  • 2 weeks later...
Skrevet

"Caramba" Liker jeg å bruke vis jeg får tak i den...

Ellers blir det WD40.

  • 8 years later...
Skrevet

Induksjonsvarmer er det beste jeg har prøvd mot rust.

Som spray holder jeg en knapp på Deblock oil.

Skrevet

Hjemmelaget mix. 50/50 aceton og Atf olje. (Automatolje). Helt konge. Tar alt av rustne skruer. Husk å riste før hver gang du bruker den.

Estelle - Sølv '87 Peugeot 309 gti, Blue Velvet - Måneskinnsblå '16 Audi A6 allroad quattro 3.0 tdiSugarbabe - Teak brown '13 Audi A5 SB 1.8 TFSI, Bleieraceren - Hvit perlemor '10 Peugeot 5008 1.6 tdi  Snødronninga - Ibishvit '08 Audi A4 2.0 tdi, Den Røde Fare - Brilliant rød '04 Audi A3 1.6, Veltepetter - Grønn Metallic '98 MB A Klasse 1.8,

Trillebåra -Blå metallic '95 Peugeot 306 Gocarten 88 (2stk) Rød Peugeot 205 XS Raggarvogna 72 Grønn metallic Volvo 164

  • 2 months later...

Bli med i samtalen

Du kan poste nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, Logg inn nå for å poste med din egen konto.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn innhold med formatering.   Fjern formatering

  Only 75 emoji are allowed.

×   Din link har automatisk blitt innebygd.   Vis som link i stede for

×   Tidligere innhold har blitt gjenopprettet.   Fjern innhold

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...

Viktig informasjon

Detailers Club bruker informasjonskapsler (cookies) til å måle trafikk, optimalisere siden og for å kunne holde deg innlogget. Ved videre bruk av siden aksepterer du dette og våre Personvernvilkår