Gå til innhold

Recommended Posts

Skrevet

Hvordan er det å bruke korrosol på behandlet bil (coating, voks etc)?

Vil det ødelegge beskyttelsen på noen måte, eller går det fint?

 

Hvor ofte bruker man et slikt produkt? En gang i ny og ne, eller ved hver vask?

Skrevet

Bruker det stort sett bare før polering/voksing, og på felger som ikke har blitt vasket på en stund.

  • 1 month later...
Skrevet

Korrosol er PH-nøytralt så vidt jeg husker, så denne kan fint brukes på coating. I noen tilfeller kan også en metallpartikkelfjerner føre til at beskyttelsen blir vekket til live om det er mye urenheter som ligger på lakken. Definitivt ikke noe man bruker hver vask, men hvor ofte man må bruke det avhenger av hvor mye du kjører, hvor du kjører og hvor ofte du ellers vasker bilen vil jeg si. Du kan også kjenne på lakken, hvis den er glatt så er det mest sannsynlig ikke så mye å fjerne. 

Simen
Skrevet

Nei, sånt trenger man IKKE å bruke ofte. Bruk det før du legger voks på bilen. Også en runde til etter vinteren er over. Det er et forholdsvis dyrt produkt, så er dyrt og unødvendig å bruke det ofte.

Bli med i samtalen

Du kan poste nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, Logg inn nå for å poste med din egen konto.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn innhold med formatering.   Fjern formatering

  Only 75 emoji are allowed.

×   Din link har automatisk blitt innebygd.   Vis som link i stede for

×   Tidligere innhold har blitt gjenopprettet.   Fjern innhold

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...

Viktig informasjon

Detailers Club bruker informasjonskapsler (cookies) til å måle trafikk, optimalisere siden og for å kunne holde deg innlogget. Ved videre bruk av siden aksepterer du dette og våre Personvernvilkår