Gå til innhold

Recommended Posts

Skrevet

Heisann folkens!

 

Jeg vurderer å kjøpe en billig kompressor hovedsaklig til å rense poleringspad-er med, men også andre enkle oppgaver. Med billig så tenker jeg under 1000 kr.

 

Er det noen som har erfaringer med noen spesifike modeller? Om billige vil duge til denne oppgaven?

Skrevet

Hei. Ja en liten og billig vil blåse ren paddene.  Men den må starte ofte å bråker masse. Vis du har plass og ikke skal flytte den rundt kan det være greit med en litt større. Særlig vis du skal bruke noe verktøy. Jeg bruker ofte trykkluft til å blåse bort vann fra kriker og kroker etter vask og av og til i forbindelse med interiør rens osv. Har 75l og det er ikke mer en det må være føler jeg.

men du kan bruke en liten på 6l til litt av vert også :-) 

 

Ingolf
Skrevet

Du får type 5 sekunder med fullt trykk fra en 25liters kompressor. De er greie til spikerpistol etc, og du burde rekke å blåse ren en pad.

Jeg har forsøkt å bruke det til å ta plateskjøter, lykter, speilhus etc, men det duger ikke med tanke på tidsbruk og knot.

 

Er selv fysen på en 100l 3fas for å bruke tornador etc, men da må det bli brukt.

Bli med i samtalen

Du kan poste nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, Logg inn nå for å poste med din egen konto.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn innhold med formatering.   Fjern formatering

  Only 75 emoji are allowed.

×   Din link har automatisk blitt innebygd.   Vis som link i stede for

×   Tidligere innhold har blitt gjenopprettet.   Fjern innhold

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...

Viktig informasjon

Detailers Club bruker informasjonskapsler (cookies) til å måle trafikk, optimalisere siden og for å kunne holde deg innlogget. Ved videre bruk av siden aksepterer du dette og våre Personvernvilkår