Gå til innhold

Recommended Posts

Skrevet

Bra med info! Er bestandig nyttig å høre andres erfaringer. 8-10 KG forran og 6-8KG bak er det som roadrace folkene anbefaler for bruk på bane, da det funker flott der, og like flott på vei. Hvor mye kosta turen deg til sverige, med montering og justering av understellet?

Jeg har begrenset kunskap og erfaring med både understell og banekjøring, så det lille jeg vet om RX-7en har jeg hentet her:

http://www.rx7club.com/suspension-wheels-tires-brakes-20/howard-colemans-fd-chassis-setup-723617/

Totalt ble det rett over 30 lapper, det inkluderte også full hjulstillingskontroll.

Skrevet

Fin bil! :) Hadde hvert morro men noe slikt engang :)

- Saab 9-3, 2004 1.8t

  • 5 months later...
Skrevet (endret)

Ikke så mye som skjer her om vinteren da bilen står varmt og godt noen kilometer hjemmefra. Men har i hvertfall shoppa litt til neste sesong. Orginal Mazda 99-spec bakvinge. Den ble levert sammen med de runde baklyktene. Mangler bare 99-spec front nå så er eksteriøret mer eller mindre komplett.

IMG_4217.jpg

IMG_4218.jpg

IMG_4219.jpg

IMG_4220.jpg

mazda-rx7_r_rear.jpg

Endret av Zepticon
Skrevet
Skrevet

Blir bra dette, blir lakkering da snart :)

Jepp! Skal prøve å se hvor bra jeg får dette til selv først :D overflaten på vingen er heldigvis i forholdsvis god stand, så skal sparkele, pusse og så prøve meg med litt spraybokslakk. Har gode erfaringer på små deler som dette da man får til jevnt nok selv med boksen, og om man er nøye emd etterarbeid som vannsliping og polering blir det emget bra :)

Hele bilen skal etterhvert få en omgang med sveising av hull og litt småretting av karosseri, men frem til da blir det billigmåten (så fremt det blir bra nok)

Skrevet

Virkelig flott bil du har!

Sleng på vinge og gjør ferdig oppgraderingene på utsiden så har du virkelig et prakteksemplar!!

Spørsmål:
Kan du ikke legge ut et par videosnutter til våren? :D

Jeg har lyst å høre/se vindunderet i aksjon! :D

2006 Audi A6 2.7 TDI Quattro

1998 Opel Omega STV

Skru opp til ribbeina rasler i takt med musikken.

Skrevet (endret)

Virkelig flott bil du har!

Sleng på vinge og gjør ferdig oppgraderingene på utsiden så har du virkelig et prakteksemplar!!

Spørsmål:

Kan du ikke legge ut et par videosnutter til våren? :D

Jeg har lyst å høre/se vindunderet i aksjon! :D

Ja, tror det blir bra, men det er mange som har lik bil da. 99 facelift er populært, og sidesteps fra Feed er også populært så den blir ikke så ulik mange andre:) men jeg liker det utseende, så da blir det det:D

Mulig jeg klarer å ordne film;) en kompis kjøpte nettopp goPro for slike formål.

Endret av Zepticon
Skrevet

Her har jeg gått glipp av noe ser jeg.
Flott jobb på lyktene, blir spennende å se nye deler påmontert :)

  • 4 months later...
Zepticon
Skrevet (endret)

Da var vingen lakket og montert i hvertfall. Det tok sin tid :D

 

post-1671-0-63237900-1435307915_thumb.jp

 

post-1671-0-81059200-1435276080_thumb.jp

post-1671-0-36685300-1435276081_thumb.jp

post-1671-0-36137500-1435276085_thumb.jp

 

Neste på listen er å montere sidesteps:D
Har også startet å sammle sammen deler til ny front, men må ta det litt etter litt, og etter budsjett:)

Endret av Zepticon
Skrevet

Jeg tror nesten du skulle hatt deg noen nye felger jeg gitt, tenker da spesielt på det settet med Rays Engineering Gram Lights 57FXX som du skal få kjøpe billig av meg :D

  • 1 month later...
Skrevet

Jeg tror nesten du skulle hatt deg noen nye felger jeg gitt, tenker da spesielt på det settet med Rays Engineering Gram Lights 57FXX som du skal få kjøpe billig av meg :D

Er lenge mellom, hver gang jer er inom her :D
Er veldig klar over at jeg trenger andre felger ja, men klarer da pokker ikke å bestemme meg for hva jeg liker. Akkruat nå er det BBS LM og Enkei RPF1 som ligger på toppen av lista, men har egentlig ikke peiling på om det blir dem til slutt. Uansett så prioriteres det å kompletere 99-spec oppgraderingen. Og i den forbindelse har det ankommet litt småtterier:

Lys og leppe til ny fremfanger. Så blir det å bestille fanger, forsterning og undertray hos Mazda, og alle smådelene kommer rett fra Japan :)

11349993_10207452895384597_683969967_n.j

  • DCN Poeng 1
  • 4 months later...
Skrevet

Tror den endte på 5000kr med 20% rabatt om jeg ikke husler feil:) den, splashguard og ny reinforcement/ramme kommer på 17k totalt. Men de to siste er ikke supernødvendig, bare kjekk å ha.

Skrevet

Okei. Det var ikke ille pris. Koster jo det samme fra usa for fangeren så :) sleng ut flere bilder av bilen din da :)

Skrevet (endret)

Har ikke så mange bilder andre enn de som ligger her i tråden :) Og nå står den på vinterlagring :/

Fikk årna litt eksos da. DEI Titanium wrap på HKS downpipen min:
IMG_5365.jpg
IMG_5366.jpg
IMG_5368.jpg

Endret av Zepticon
  • DCN Poeng 1
  • 3 weeks later...
Skrevet

Fikk neste del i prosjektet, den dyreste plastikken jeg noen gang har kjøpt!
image1.jpg

  • DCN Poeng 2
  • 1 month later...
Zepticon
Skrevet

Fikk enda mer godis i posten! Gleder meg til å hente bilen ut fra vinterlagringen :D
12801697_10209221544719725_8723082357216

12799464_10209221544919730_8550481973842

12799251_10209221545439743_3759083080955

  • DCN Poeng 3
  • 5 weeks later...
  • 2 weeks later...
Skrevet

Går sakte fremmover. Skulle montere senk for noen uker siden, men så fant jeg ut at jeg trengte nye støvmansjetter til samtlige dempere. På RX7 har Mazda fin patent med at støvmansjettene og selve demperfestene er en del. Nye ble bestillt men de kommer ikke før utti neste uke. Så i mellomtiden har jeg fått gjort litt detailing, nemlig vasking av hjulbrønner. Ikke allverdens resultat, men det ble i hvertfall bedre enn det var. Glemte seff "før" bilde, men tok ett etter første laget med avfetting:

Litt før:
IMG_5699.jpg

Etter:
IMG_5700.jpg


Hentet også noen deler fra lakk, så blir montering i løpet av mai :D
IMG_5651.jpg

  • DCN Poeng 7
  • 2 weeks later...

Bli med i samtalen

Du kan poste nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, Logg inn nå for å poste med din egen konto.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn innhold med formatering.   Fjern formatering

  Only 75 emoji are allowed.

×   Din link har automatisk blitt innebygd.   Vis som link i stede for

×   Tidligere innhold har blitt gjenopprettet.   Fjern innhold

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...

Viktig informasjon

Detailers Club bruker informasjonskapsler (cookies) til å måle trafikk, optimalisere siden og for å kunne holde deg innlogget. Ved videre bruk av siden aksepterer du dette og våre Personvernvilkår