Gå til innhold

Recommended Posts

Skrevet

hei

lurer på, noen som har tips til nettsider i norge, som selger foliering til bil?

trenger til hele bilen, så om noen veit hvor dette kan skaffes til en grei pris.

har funnet en nettside, som selger pakker, men der holder folien bare i 4år

  • Liker 1
Skrevet (endret)

En hel rull på 25 løpemeter (37,5 kvadratmeter) ligger på ca 6500kr inkl mva.

Dette er da av typen 970RA (rapid air) som betyr at den er reposisjonerbar og har luftkanaler i limsjiktet, slik at man lett bare stryker ut eventuelle bobler man får når man legger den. At den er reposisjonerbar betyr at den har et limsjikt som består av mikroskopiske limperler, slik at man legger folien der man skal ha den, og når den er strekt på plass så går man over med litt hardt trykk på applikatoren. Dette gjør at limperlene sprekker og folien låser seg.

Man får den selvfølgelig av igjen uten limrester osv, men da risikerer man at den går i stykker. Men det er jo også poenget når man tar den av etter x antall måneder eller år.

Endret av Haakon O
Skrevet

Hei store folie-orakel! (Haakon, om noen skulle lure)

Går det an å få sitt eget trykk på folie? Regner med deg går an, men helst uten å måtte selge hus og hjem! Skal kun foliere under listene på to dører.

 

Asbjørnsen Automobilvaskeri

Skrevet

ah kan du skaffe eventuelt i denne fargen her?

http://www.unikbil.n...&product_id=116

å i svart metalic

bilen som skal folieres er en nissan primera p11 144 sedan 2000m

hvor mye trenger jeg da eventuelt?

Alle fargene jeg kan skaffe står oppført i linken jeg la ved, blått børstet stål og svart metallic finnes ikke i sortimentet til Oracal desverre. Det er nesten 100 andre varianter derimot.

På en hel personbil type mellomstor så vil jeg anslå at det går bortimot en hel rull. Brukte akkurat 20 løpemeter på en 911, og den er ikke veldig stor. Og så blir det nok en hel del prøving og feiling i starten om en ikke har erfaring med dette. Så en rull på 25 meter bør en nok gå for.

Hei store folie-orakel! (Haakon, om noen skulle lure)

Går det an å få sitt eget trykk på folie? Regner med deg går an, men helst uten å måtte selge hus og hjem! Skal kun foliere under listene på to dører.

Alt går ann (omtrent) :) Iallfall print på folie. Jeg har ikke maskiner for det, men det kan bestilles inn. Men oppstartskostnaden er høy (relativt sett), så om det bare er småtteri som skal trykkes så blir kanskje kv.meter prisen noe drøy.. send en pm så kan vi se på det.

Skrevet

ah, da skal jeg sjekke ut den:)

skal ikke foliere den selv, blir satt bort til et lakkeringsverksted her, som skal gjøre det for meg

hva er billigst løs vekt, eller kjøpe hel rull? blir vel greiest med hel rull?

taket skal være svart tenkte eg,

Skrevet

Hel rull er greiest, det blir gitt ca 30% rabatt fra leverandør på hel rull, det har jeg tatt med i prisoverslaget over her. Så man kan regne ca 30% høyere meterpris ved kjøp av mindre kvanta. Men fikser selvsagt en bra pris på løs folie om du vil ha f.eks en hel rull i en farge + noen meter i svart til taket for eksempel :)

Det som er nytt for 2013 (fargene er på vei ut på markedet nå) er matt metallic, og oracal har nå 15 forskjellige fargevarianter av denne finishen. Liker veldig godt denne som er brukt på vwvortex sin prosjektbil, det er den som heter Azure Blue metallic matte.

vwvortex-superbeetle1.jpg

Denne finnes også i blank, da ser den slik ut:

Skrevet

åh, likte det bildet du la ut der, hadde verdt knall med den ja

hadde verdt kjekt om du kunne fikset en pris på det, hel rull, + noen meter på taket,

tror det kan bli meget bra

Skrevet

Litt off topic ..men hva koster det egentlig å få foliert en hel bil haakon?

VCDS / VAGCOM Bruker

 

- 2013 Audi A4 B8 Facelift 

- 2003 Vw Golf R32

Skrevet

Foliering av hele biler varierer i pris... her i Kristiansund har vi 2 firma som driver med slikt, ett av dem tarn7-10tusen for helfoliering hvis du hjelper til litt selv... Andre, mest serriøse og beste tar godt betalt, oppi 20tusen og mere....

Skrevet

Foliering av hele biler varierer i pris... her i Kristiansund har vi 2 firma som driver med slikt, ett av dem tarn7-10tusen for helfoliering hvis du hjelper til litt selv... Andre, mest serriøse og beste tar godt betalt, oppi 20tusen og mere....

7000 for helfolering????? det er bare folien som koster ca 5000 og jobben tar minst 3 dager... Folerer de med matfolie liksom?

Ta å kontakt de http://www.ngdigital.no/. De selger Hexis og den er mye mye bedre en 3m og Orafol!

Skrevet (endret)

Alt går ann (omtrent) :) Iallfall print på folie. Jeg har ikke maskiner for det, men det kan bestilles inn. Men oppstartskostnaden er høy (relativt sett), så om det bare er småtteri som skal trykkes så blir kanskje kv.meter prisen noe drøy.. send en pm så kan vi se på det

Takk for svar. Tydelig at du kan noe om dette :)

Kom på noe som må være utrolig stilig, nemlig tre-mønster. Minner om at det ikke blir snakk om å foliere hele bilen :fun:wood%2Bpanel%2Bjeep.jpeg

Edit. Fant visst verdens minste bilde, men ellers så dette ganske så akkurat likt som jeg vil ha det

Endret av jalmar

 

Asbjørnsen Automobilvaskeri

Skrevet

Tremønster finnes allerede ferdig på rull, med trestruktur/tekstur i folien :) 3M Dinoc heter den. De fleste kjenner den som carbonfolie, men opprinnelig er den i utallige treslag-kopier.

3M-DI-NOC-Wood-Wrapping-Material.jpg

Og den påstanden om at Hexis er "mye mye bedre enn 3M og Orafol" skulle jeg likt å ha utdypet. Har foliert biler med 3M 180 serie, 85 serie og 1080 serie, Oracal 970, 970RA og 975 (carbon) samt Hexis hx20000 og forskjellene er vel stort sett marginale..

  • Forhandlere
Bernhard
Skrevet
Skrevet

jeg hørte på et karroseri verksted i sommer,

da var det foliering på panser,tak og bakluke, dei skulle da ha 3000, da hadde jeg folien selv,

syns ikke det var så ille jeg egentli,

Skrevet (endret)

Hvorfor er den bedre?

Jeg syns bare at Hexis er litt lettere å legge på og matt svart fargen er mye finere hos Hexis enn Orafol og det er bare de som har chrome folie da (kanskje jeg tar feil om chrome, er ikke helt sikker om 3m har den...))))

P.S. Det var ikke noe reklame for ngdigital, eller Hexis...

Endret av re-styling
Skrevet
Azure Blue metallic matte

Det må jeg si — det var en tiltalende farge og finish på bildet av bobla!

Skrevet

Det er vel ingen som kan slå den prisen til de du snakket om hvis det er 5000kr i forskjell på bare jobben og jobben + folie til en hel bil tror jeg..

Hva er grei pris da? :)

Skrevet

det vil jeg tro, men dei hadde ikke fargen, jeg var ute etter, er derfor jeg hører her først,

prisen er det ingenting å si på:)

Skrevet

Skulle hatt tak i folie til å sote baklys og hovedlysene + grøftelysene foran. Hvor kan jeg få tak i dette?

Bli med i samtalen

Du kan poste nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, Logg inn nå for å poste med din egen konto.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn innhold med formatering.   Fjern formatering

  Only 75 emoji are allowed.

×   Din link har automatisk blitt innebygd.   Vis som link i stede for

×   Tidligere innhold har blitt gjenopprettet.   Fjern innhold

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...

Viktig informasjon

Detailers Club bruker informasjonskapsler (cookies) til å måle trafikk, optimalisere siden og for å kunne holde deg innlogget. Ved videre bruk av siden aksepterer du dette og våre Personvernvilkår