Gå til innhold

Recommended Posts

Skrevet (endret)

Har et (luksus) problem..

Er på leiting etter ny bil men blir ikke enig med meg selv hva jeg vill ha og alle rundt meg har har hver sin mening.

skal handle i opp til 800-850K klassen men vet ikke helt hva jeg skal ha, har selv lyst på C63s, RS6 eller være fornuftig å handle en E-tron eller I pace.

Fordelene med elektrisk er ny eller nesten ny bil med alt det positive og negative det innebærer samt de løpende kostnadene er nok en del mindre.

Fordelene med stor motor stasjonsvogn er mindre garanti, høyere forbruk/drift kost, men de har masse kjøreglede og lyd som elektro bilene ikke kan stille med.

Alle disse bilene er vidt forskjellige og kommer fra en C350 hybrid og liker c klassen bra kjøremessig, lyden fra AMG og RS v8 turbo er jo bare helt konge, liker ikke E klassen av en eller annen grunn selv om den er godt representert blant disse bilene og.

På den andre siden er e tron og i pace veldig gode fornuftige familiebiler gode å kjøre og alt det der

Har ikke bruk for SUV 4WD i utgangspunktet bor på sørlandet og er sjeldent på heia

Hva mener folket her?

Endret av chovden
Skrevet

Hadde sjekket ut litt nyere s6 i stedet for rs6 gjerne :) ellers er de du nevner fine alternativer som jeg selv hadde vurdert.

Evt kan du sjekke ut 3 eller 5 serie alpina :)

Skrevet

har sett på s6 og ja er et par veldig fine på finn, lite av den siste modellen med 450hk men noen av 2013-2015

The Punisher
Skrevet

Har du mulighet til å kjøpe noe gromt som RS6 etc, så er tiden inne for det nå. Det er ikke så mange årene til en må velge trøtt lydløs elbil, så benytt sjansen, så kan du heller sitte å tenke tilbake på godfølelsen i fremtiden :) 

  • Liker 1
Skrevet

Hva med nye Mercedes GLE 350de som kommer nå. 

320HK og 100km elektrisk rekkevidde.

ellers hadde jeg nok gått for en E. En helt annen kjøreopplevelse enn C. 

Skrevet

A6 med Bi-Tdi competition er ikke dum i denne klassen ;) 326 dieselhester originalt beveger seg :)

Da får du en forsiktig blanding av noe fornuft og bra med power

Bli med i samtalen

Du kan poste nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, Logg inn nå for å poste med din egen konto.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn innhold med formatering.   Fjern formatering

  Only 75 emoji are allowed.

×   Din link har automatisk blitt innebygd.   Vis som link i stede for

×   Tidligere innhold har blitt gjenopprettet.   Fjern innhold

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...

Viktig informasjon

Detailers Club bruker informasjonskapsler (cookies) til å måle trafikk, optimalisere siden og for å kunne holde deg innlogget. Ved videre bruk av siden aksepterer du dette og våre Personvernvilkår