Skip to content

TEST: Scholl Premium speed wax SW20
Skrevet av truhaa   
mandag 15. desember 2008 22:11
thumb_sw20Scholl SW20 eller Premium Speed Wax er en nyhet hos scandicshine, mange kjenner Scholl sine poleringsprodukter etter hvert og den generelle tilbakemeldingen Scholl har fått er at dette er noe mer en, en døgnflue hva bilpleie angår. At de utvider sortimenget sitt plager i alle fall ikke meg nevneverdig. Så da ketil hos Scandicshine sa for ørtende gang at dette bare MÅTTE jeg prøve, skjønte jeg alvoret, så noen kr fattigere, men med en av de beste QDere jeg har testet ved min side kan jeg ikke si jeg føler meg lurt..

 

 

 

 

 

Scholl har utvidet serien sin med flere produkter og SW20 er en QDer fra dette firmaet, den er en Polymer sealer, "Unik og innovativ" sier de selv, samt at den faktisk skjuler mikro riper i lakken og gir bilen en beskyttelse som holder i ukesvis, vel det i seg selv er jo en grunn det.. Allerede når du holder flasken i handa skjønner du at dette ikke er noe juggel, rart med det, at vi menn kjenner kvalitet med hendene, men slik har det vel alltid vært har det ikke? Vel, vel, ikke bare flaska som er poenget med denne her da, er jo også innholdet som betyr noe summa summarum.

 

I bruk er den lett, etter at bilen er vasket og tørket er det bare å spraye 1 el 2 spray pr panel, tørke over med en mikrofiberklut til det er tørt, ta ett steg tilbake og beundre glansen denne gir lakken. Samt å trekke inn duften av denne her, for den lukter snadder (bringebær) Den fjerner fingermerker og "lett" møkk lett, og etterlater en blank skinnende flate. Vel nå har jeg bare testet den på kjøkkenet her hjemme da, men alu kjøleskap og vinskap er gullende rene og blanke også... Så denne kan jeg fint anbefale som en QDer, lett, blank og glatt holder det.

 

Prisen er kr 159,- for 500ml, og den holder til mange, mange runder på bilen din Du finner den  her


Del med andre
Facebook! Del.icio.us! Google! Live! Twitter!